Filtravimas po įvado (geriamojo ir techninio vandens filtrai)

Reikia ar nereikia vandentiekiečių patiektą vandenį dar kartą filtruoti Vilniuje, Kaune, Anykščiuose, Nidoje, Balbieriškyje ar kitur, gal reikia rūsyje įsirengti nuosavus papildomus vandens kokybės gerinimo įrenginius, o gal pakanka paprasto tinkamo tankio mechaninio filtro, ar vis dėlto po kriaukle pasistatyti atvirkštinio osmoso principu veikiantį ir iš vandens pašalinantį 93-95 % visų jame esančių druskų, filtrą? Pastarąjį, priklausomai nuo firmos-gamintojos vardo ir pačio filtro dizaino, galima įsigyti už 600 -4000 litų.

Norint teisingai atsakyti į šiuos klausimus, visų pirma reikia atlikti iš čiaupo bėgančio vandens cheminę analizę ir pažiūrėti ar Jums patiektas vanduo tenkina Lietuvos geriamojo vandens higienos normos HN 24: 2003 reikalavimus. Jeigu tenkina, vadinasi, papildomas ruošimas nereikalingas. Nebent  pas jus į namus atvykę „specialistai“, naudodami įvairius triukus, parodys, kad Jūsų (iš tikrųjų geras ) vanduo yra „labai, labai … baisus“. O Jūs tuo metu kaip tik turite atliekamų pinigų ir nežinote, ką su jais daryti.

Deja, Lietuvoje vis dar yra nemažai vietovių, kur vartotojams tiekiamas tikrai nepatenkinamos kokybės geriamasis vanduo. Tokią situaciją galima suprasti (pateisinti), jeigu ten vanduo tiekiamas tiesiai iš gręžinių be jokio ruošimo. Blogiau yra tada, kai yra įrengti geriamojo vandens ruošimo įrenginiai, o vartotojai vis viena gauna nepatenkinamos kokybės geriamąjį vandenį. Tokiu atveju žmonėms tenka gelbėtis įvairiais būdais. Vieni įsirengia nuosavus vandens kokybės gerinimo įrenginius, kiti vandenį filtruoja per „Brita“, „Kenwod“ ar kitokius buitinius filtrus, treti naudoja brangiuosius, jau minėtus atvirkštinio osmoso principu veikiančius filtrus ir geria praktiškai „distiliuotą“ vandenį. Vienu žodžiu, kiekvienas gelbstisi, kaip išmano.

Baigdamas šį nedidelį straipsnelį pasikartosiu ir dar sykį priminsiu, kad pirmiausiai būtina korektiškai atlikti jūsų vandens cheminę analizę ir tiktai po to, pasikonsultavus su specialistu, imtis konkrečių žingsnių.

 

2 thoughts on “Filtravimas po įvado (geriamojo ir techninio vandens filtrai)

  1. Sveiki, visai atsitiktinai užklydau į Jūsų puslapį. Turim didelę problemą dėl vandens kokybės. Gyvenam Vilniuje Balsių bendruomenėje( tai apjungtos sodų bendrijos) nuosavame name. Vandenį gauname tiesiogiai iš gręžinio. Pirmiausia pasistatėm vandens nugeležinimo filtrą ,nes vanduo buvo rudas ir net smirdėdavo. Dabar gerai. Kartą į metus padaroma filtrų profilaktika. Bet bendrija , gyventojų prašymu, padarė vandens tyrimus ir rezultatai siaubingi.Nukrypimai nuo normų didžiuliai. Užvirus vandenį ir jį išpylus puodas lieka baltas, o jegu palieki puode vandenį atšalti, tada paviršius pasidengia tokiu lyg balšvų dulkių sluoksniu. Nusprendėme skubiai statyti vandens valymo filtra, bet kaip dabar pataikyti į tą gerą filtrą? Į ką atkreipti dėmesį? Gal galite ką nors patarti. Būčiau labai Jųms dėkinga.

    • Labas vakaras,

      bendrija, matomai, padarė gręžinio vandens analizę. Sąvoka “rezultatai siaubingi” man nedauk pasako. Jeig Jūs atsiūstumėte anos analizės rezultatų kopiją (nuotrauką), tuomet aš galėčiau juos profesionaliai pakomentuoti. Po Jūsų nugeležinimo filtrų vanduo tiriausiai nėra toks “siaubingas”. Jeigu aš gaučiau gręžino vandens mėginį,o taip pat vandens mėginį po Jūsų filtrų, tai, atlikęs šių vandenų cheminę analizę, objektyviai įvertinčiau tiek gęžinio tiek ir filtruoto vandens kokybę. Paskambinkite man tel. 8 685 10283, kadangi aš nelabai mėgstu bendrauti laiškais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please insert the signs in the image: